ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Покачете ја енергијата со вкусен пијалок!

Во изминатиов период, ве мачи познатиот пролетен пад на енергијата и постојаната желба да ја надминете со прекумерно уживање во слатки? Пред да стигнете до...

Здрав корнер: Благодети од сливите во исхраната!

6 причини зошто редовно треба да консумирате сливи ... Слатки, со сочен вкус, тоа е само една од причините зошто сливите ги вклучуваме во секојдневната...

Боемски стил: комотно, лежерно, екстравагантно!

Боемски стил - удобен, секојдневен, екстравагантен ... Лежерен, со голема имагинација и никогаш досаден, боемскиот начин на облекување е претставен во речиси сите женски модни...

Во спомен на Иван Велков,(1930-2008)-доајенот на македонското сликарство!

На 25 мај се навршуваат десет години од смртта на доајенот на македонското сликарство професор Иван Велков, еден од нашите најавангардни и најбунтовни сликари...

Кимона – тренд кој трае!

Во последните неколку сезони, кимоното ја покажа својата сестраност, па затоа не е чудо што е дел од гардеробата на сите светски и познати...

Денес е празник на големите македонски и сесловенски просветители Кирил и...

Денес е Свети рамноапостолни Кирил и Методиј Солунски - Празник на големите македонски и сесловенски просветители Светите браќа Кирил и Методиј се основоположници на словенската...

Историски факти за модата кои не ги знаете!

Ако се сметате за познавачи на модата, овие факти ќе ве разубедат ... Сите ние ја сакаме модата, козметиката, фризурите и редовно го следиме секој...

Уникатна уметничка галерија во Тулум!

Неверојатна уметничка галерија инспирирана од тропите ... Внукот на познатата колекционерка на уменички дела Пеги Гугенхајм, отвори интересна уметничка галерија во Тулум ... Цементните ѕидови и...

Мал уметнички стан во француски стил!

Денес, најверојатно најважните фактори при изборот на нов дом, не се неговата големина, состојба или локација, туку како истиот ќе изгледа на instagam. Таков е...

Направи сам проект: Boho Chic тераси и тремови!

Boho Chic, претставува слободен стил и дух, со многу релаксирачки компоненти на декорации, шарени и светли во исто време ... Домашната декорацијa во боемски стил,...

Тренд или стил кој е секогаш во мода!

Модни трендови кои доминираат со години, се навистина ретки. Дезенот со линии е еден од тие трендови кој трае со години, за разлика од другите...

Совршена триаголна екстензија на британска викторијанска куќа

Како до совршено катче во домот каде ќе ги наполните батериите? Лондонското студио Yellow Cloud го има одговорот. Лондонското архитектонско студио, Yellow Cloud Studio изгради триаголно...

Направете домашен лек за коса од див костен!

. Дали знаевте дека дивиот костен ја зајакнува косата? Под прекрасната црвеникаво-кафена кора од костенот, се крие вистинско богатство  од исклучително корисни минерали, витамини од B групата,...

Puccini & Rossini – Гала оперски концерт

46. МАЈСКИ ОПЕРСКИ ВЕЧЕРИ Puccini & Rossini 23.5.2018 / 20.00 продолжува со Гала оперски концерт посветен на безвременските композитори Џакомо Пучини, по повод 160 години од...

Технологијата го нагласува новиот Volkswagen Touareg

Камерата за топлинска обработка на Touareg може да открие загрозени лица и диви животни ноќе порано од било кое човечко суштество Функцијатата за...

Топ 3 #DivianArts инстаграм фотографии за оваа недела!

Дозволете да Ви ги претставиме победниците на нашиот неделен  фото натпревар на Instagram! Викторија Николовска Викторија е фотограф – аматер кој се занимава со фотографија веќе неколку години. Омилена...