ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Венчаници инспирирани од култната сцена “Доручек кај Тифани”!

Малиот црн фустан доаѓа во многу облици, но дефинитивно еден од најпознатите е оној од почетната сцена на филмот "Breakfast at Tiffany's "(1961). Во овој...

Филмот за „Лајбах“ во Северна Кореја за затворањето на Скопје филм...

Со задоволство ве известуваме дека во рамките на на годинешната програма на Скопје филм фестивал, денеска, 27 април, работилница за анимиран филм ќе одржи...

Најмодерен превоз во иднината со хелихоптерот Bell!

По се изгледа, иднината на патувањата низ воздухот ќе изгледаат токму вака, како што гледате во нашата галерија... Секако, овој грациозен концепт на хеликоптер е...

Вода за која сите зборуваат!

Луѓето денес многу внимаваат на работи врзани за wellness, вклучувајќи ја здравата храна и вежбањето. Но, голем број на луѓе малку размислуваат за пијалоците...

Спектакуларен хотел како од бајките во Шкотска!

Хотелот Gleneagles во Шкотска е спектакуларен стар хотел, преплавен со шармот на старите времиња, сместен на 850 хектари кои ќе направат да се чувствувате...

Како креативците гледаат на светот!

Есенционалноста на имагинацијата ја поддржува дури и самиот Ајнштајн со тврдењето „Имагинацијата е поважна од едукацијата.“ Животот со моќна имагинација, бегање во другите светови преку...

Црниот сладолед стана нов хит во светот!

Можеби посакувате нешто повеќе од вообичаениот сладолед кој ќе послужи само да ви го излади јазикот? Ако одговорот е да, тогаш погледнете го овој...

Без пилотни возила на лондонските улици

Без пилотните возила повеќе нема да претставуваат само утописки призори од научно-фантастичните филмови, какви што сме навикнале да ги гледаме. Тие ќе бидат сосема...

24 модерни идеи за уредување на домот со книги!

Додека некои луѓе книгите ги чуваат како богатство во застаклените ормани, другите ги чуваат затрпани со прашина на таванатот или во аголот на некоја...

Како се носи тантелата оваа пролет!

Tантелата е секогаш во мода, но секоја сезона ја носиме на поинаков начин. Тантелата е материјал кој се смета за вонвременски, женствен и префинет. Овој...

Најубавите станови во Бризбејн, Австралија!

Сместени на врвот Kangaroo Point Banyan, Tree Residences во Бризбејн, на своите сопственици им нуди престожни домови во најдобриот дел од градот. Седумдесет и шест...

Новата Hermes Home колекција!

Hermes се враќа на своите корени во новата Home колекција за оваа година и повторно ја наоѓа инспирацијата во коњите. Исполнета со разни предмети -...

“Bauhaus”| Авангардата на современата архитектура и уметност

Движењето кое било основано во тогашната република Weimar  од страна на Walter Gropius(германски архитект), постоело од периодот од 1919 до 1933година, а според видот...

Необична презентација на колекцијата на накит Damiani-Mimosa!

Италијанската дизајнерска куќа за накит Damiani и хотелот Ritz -Carlton, во Хонг Конг се здружија заради една посебна прилика. Tosca, реномираниот ресторант на италијанска кујна...

Новата пролетна кампања на Todd Snyder!

Британскиот фотограф Метју Брукс, ја продолжи соработката со модниот бренд Todd Snyder, снимајќи ја најновата кампања за пролет/лето 2017 година. Моделот и уметник Дејвид Александер...

Новата кампања на Calvin Klein Underwear со познати глумици!

Како дел од новиот правец кој го предводи Raf Simons, Calvin Klein Underwear ни ја претставува својата нова пролетно/летна кампања за 2017 година. Сликите на...