ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Топ 3 #DivianArts инстаграм фотографии за оваа недела!

Дозволете да Ви ги претставиме победниците на нашиот неделен  фото натпревар на Instagram! Андроники Антонијадис Андроники е ентузијастична млада фотографка која инспирацијата за аматерската фотографија ја црпи од детализираната...

Norwegian Bliss – масивен крузер со поинаква забава!

  Ако некогаш сте биле на крстарење, тогаш знаете дека целото патување се врти околу дестинацијата ... Се разбира, некои крузери ветуваат незаборавно искуство и ниво...

Севиља е топ дестинација за 2018 година!

Некои градови ве освојуваат на прв поглед, а другите полека, со својата убавина...Севиља дефинитивно е еден од тие градови ... Нејзиното историско средиште со кое...

DIOR: модна колекција есен 2018!

  Марија Грација Кјури, уште еднаш ни покажа многу интересна модна колекција ... Оваа дизајнерка која работи за модната куќа Диор, е една од првите која...

Céline – колекција пролет/лето 2018!

Од асиметрични кроеви до кожни парчиња во боја, така накратко може да се опише последната модна линија за сезоната пролет-лето 2018, на креативната директорка...

Доделени престижните “Hasselblad Awards”!

Една од најпрестижните награди кои се доделуваат на секои две години за најдобри фотографии е "Hasselblad Awards". Неодамна ја објавија листата на овогодинешните победници...

Неделен хороскоп од 22.01. – 28.01.2018 година!

ОВЕН Љубов Сè повеќе ќе се занимавате со вашиот приватен живот и желбата за љубов. Мали недоразбирања или грешки во чекорите, ќе бидат од минлив карактер....

Кардиган од Zara на намалување – го носат познатите!

Овој голем кардиган од жакард е на Zara. Во различни бои, посебен и неверојатно привлечен. Најдобро од се, што е моментално на намалување. Ви посакуваме многу...

‘Black Nylon’ – новата кампања на Prada пролет/лето 2018!

Prada ја лансираше новата модна кампања пролет-лето 2018 година. Наречена 'Black Nylon', првата инсталација во сезоната, беше снимена во Лос Ангелес, а ѕвездите на кампањата се:...

Креативни работилници за деца насловени како Social Sunday во Јавна соба

Концептот на работилниците е создаден со цел викендот да биде квалитетно исполнет со продуктивност кај децата, кои со својата креативност создаваат финален производ. Неделата...

Цвекло: 4 корисни совети кои ја продолжуваат младоста!

Многу модерни луѓе го потценуваат цвеклото. За добро здравје, тие преферираат да јадат авокадо, гоџи бобинки или чија семе... Цвеклото е вид на зеленчук кој...

Креирајте гостопримливо претсобје во вашиот дом!

Вашето претсобје, го остава првиот впечаток на гостите кога ќе влезат, затоа, тоа треба да биде допадлив и гостопримлив простор ... Тоа мора да претставува...

Нова кампања DOLCE & GABBANA – пролет/лето2018!

Одбележувајќи го италијанското наследство, Dolce & Gabbana не водат во Венеција кадешто е снимена рекламната кампањата за пролет-лето 2018 година. Познатиот италијански бренд покажа гламур...

Сензационална реклама на Ikea!

Икеа направи вистинска сензација со својата нова маркетинг кампања која не остави без зборови. Без разлика дали е генијална или сосема погрешна, ние се...

Снежана како главен протагонист на колекцијата Zara x Disney!

Ова не е прва соработка помеѓу Disney и Zara, но Снежана е првата Disney дама која одважно се појави на блузите на овој бренд. Огледало, огледалце...

8 точки на лицето за нанесување на highlighter!

Highlighter-от е вистински чудотворец, заради кој нашето лице изгледа подобро, поздраво и посвежо! Истакнување на лицето со highlighter, сè уште е наш омилен дел од...